Ndërlidhjet

KANDAHAR


Policia e Afganistanit tha se ka arrestuar të dyshuarin për sulmin në Kandahar, ku u vranë 5 persona dhe u plagosën më shumë se 30. Policia nuk dha detaje për identitetin e të arrestuarit dhe njoftoi se ka shtuar masat e sigurisë në qytet. Pas sulmit të djeshëm policia fajësoi përkrahësit e ish regjimit taleban, por ata mohuan të kenë lidhje me rastin.
XS
SM
MD
LG