Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia mirëpriti marrëveshjen e grupeve palestineze për ndërprerjen e sulmeve kundër Izraelit. "Përshendesim qëndrimin pozitiv të grupeve palestineze që të bashkëpunojnë me Autoritetin Palestinez dhe në përkrahje të masave për ndalimin e dhunës në rajon" thuhet në një deklaratë të ministrisë së jashtme. Autoriteti Palestinez dhe grupet e armatosura u pajtuan dje në Kairo që të respektojnë atmosferën e qetë, në shkëmbim të ndalimit të sulmeve nga Izraeli.
XS
SM
MD
LG