Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut tha se të paktën 4 policë janë vrarë në qytetin verior Kirkuk.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se një ushtar amerikan është qëlluar për vdekje kur patrulla e tij u sulmua të premten në Bagdad.
Ndërkohë në Evropë, mijëra kundërshtarë të luftës dhe pushtimit të Irakut, sot pritet të protestojnë në përvjetorin e dytë të fillimit të luftës, së prirë nga Shtetet e Bashkuara.
Bombat e para amerikane filluan të bien në 20 mars, 2003, kur forcat e koalicionit e filluan invazionin për të përmbysur regjimin e Saddam Husseinit.
XS
SM
MD
LG