Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf tha se vendi i tij synon të vazhdojë rritjen e kapaciteteve bërthamore. "Ato po zhvillohen për vetëmbrojte dhe janë prioritet i nivelit të lartë kombëtar" citohet Musharaf, në një deklaratë të ushtrisë.
"Sot kemi arritur në një moment historik në teknologji dhe kjo është arritur nga shkencëtarët tanë" tha Musharaf, gjatë pjesëmarrjes në testet e sotme për raketën me rreze të gjatë veprimi, e cila mund të mbajë kokë bërthamore.
XS
SM
MD
LG