Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut tha se të paktën 4 policë janë vrarë në qytetin verior Kirkuk. Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se një ushtar amerikan është qëlluar për vdekje kur patrulla e tij u sulmua të premten në Bagdad.
Ndërkohë, kundërshtarët e luftës dhe pushtimit të Irakut, në përvjetorin e dytë të fillimit të luftës, të prirë nga Shtetet e Bashkuara, sot po protestojnë në vende të ndryshme të botës.
XS
SM
MD
LG