Ndërlidhjet

BEJRUT


Presidenti i Libanit Emile Lahoud ftoi opozitën anti siriane dhe politikanët përkrahës të Sirisë që menjëherë të fillojnë dialogun. Thirrja pasoi shpërthimin e një bombe në Bejrut, nga e cila u plagosën disa persona. Një lider i opozitës u kundërpërgjigj duke përsëritur kërkesën për dorëheqjen e presidentit.
"Liderët e opozitës poashtu nuk do t'i bashkangjiten qeverisë së re derisa presidenti të jap dorëheqje" Valid Jumblatt.
XS
SM
MD
LG