Ndërlidhjet

SEUL


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice tha sot se lëvizja e Bashkimit Evropian për ta vazhduar shitjen e armëve në Kinë e kërcënon balancin e forcave në Paqësor. Këto komente zonja Rice i bëri para gazetarëve në Seul, para se të nisej për në Pekin. Mëtutje ao foli edhe për çështjen e bisedimeve gjashtë palëshe për Korenë Veriore:
- Ne do ti sugjeronim Koresë Veriore se bisedimet gjashtë-palëshe janë vendi ku ata mund të kenë ndihmë që u nevojitet. Është e vërtetë se ne duhet ta zgjidhim këtë çështje.
Në Seul, ajo u takua me presidentin e Koresë Jugore, Roh Moo-hyun dhe me zyrtarët e tjerë.
XS
SM
MD
LG