Ndërlidhjet

TOKIO


Një tërmet i fuqishëm e goditi sot ishullin Kuishu në Japoni. Është raportuar se së paku 155 persona ishin lënduar. Zyrtarët kanë kumtuar se tërmeti ka shkaktuar ndërprerjen e ujit, të rrymës dhe të gazit. Nga tërmeti u aktivizua sistemi automatik i sigurisë.
XS
SM
MD
LG