Ndërlidhjet

KARAÇI


Mijëra përkrahës të aleancës religjioze protestuan në qytetin jugor të Pakistanit, Karaçi, kundër presidentit Pervez Musharaf dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Aleanca islamike e përbër nga gjashtë parti ka shënuar ngritje të papritur në zgjedhjet parlamentare të vitit 2002, kryesisht duke u bazuar në platformën e kundërshtimit të presidentit Musharaf dhe luftës amerikane kundër regjimit taleban në Afganistan.
XS
SM
MD
LG