Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku dhe Jordani i kanë tërhequr të dërguarit e tyre pas akuzave se Jordani nuk ka bërë sa duhet për t'i penguar militantët që të hyjnë në Irak.
Ndërkohë, ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se 24 kryengritës janë vrarë të dielën në një paralagje të Bagdadit, kurse janë plagosur 6 ushtarë amerikanë.
Në incidente tjera, një ushtar amerikan e ka humbur jetën nga një shpërthim i bombës në Mosul.
XS
SM
MD
LG