Ndërlidhjet

TULKAREM


Izraelitët dhe palestinezët sot priten t'i vazhdojnë bisedimet rreth dorëzimit të qytetit Tulkarem në kontrollin e palestinezëve.
Nëse arrihet marrëveshja, ky qytet në Bregun Perëndimor do të jetë i dyti pas Jericho-s, që do të vihet nën kontrollin e palestinezëve.
XS
SM
MD
LG