Ndërlidhjet

GAZA


Shefi i ekipit palestinez të bisedimeve, Saeb Erakat, ka kritikuar planet e Izraelit për të zgjeruar vendbanimet hebreje në Bregun Perëndimor. Ndërtimi i 3'500 shtëpive në territoret palestineze është "sabotim i gjithë përpjekjeve për paqe", ka theksuar Erakat.
Ai ka kërkuar ndihmë nga presidenti Bush dhe katërshja diplomatike e përfshirë në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG