Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian, Ghazi al Xhauari, ka deklaruar se nuk ka krizë në marrdhëniet mes Jordanisë dhe Irakut. Këto komente erdhën pas protestave ku qytetarët irakianë kanë akuzuar Jordaninë se nuk po bën sa duhet në pengimin e militantëve.
Qëndrimi i qeverisë jordaneze ishte i ngjashëm me atë të presidentit irakian, derisa kanë theksuar se shpresojnë në një kthim të shpejtë të diplomatëve në vendet përkatëse.
XS
SM
MD
LG