Ndërlidhjet

BISHKEK


Lëvizja popullore opozitare tha se autoritetet në Kyrgistan kanë arrestuar aktivistin për të drejtat e njeriut, Topchubek Turgunaliyev, drejtor i Institutit për të drejtat dhe liritë në Kyrgistan. Arrestimi bëhet në kohën kur mijëra persona kanë marrë nën kontroll ndërtesat qeveritare në tri qytete, gjatë protestave të organizuara nga opozita, që ka thënë se zgjedhjet parlamentare të 27 shkurtit nuk ishin korrekte.
XS
SM
MD
LG