Ndërlidhjet

BISHKEK


Presidenti i Kirgistanit Askar Akayev tha se zgjedhjet e fundit parlamentare janë të vlefshme, dhe shtoi se trazirat në pjesët jugore të vendit do të vihen nën kontroll, por pa përdorimin e një force masive.
Vërejtjet e tij në parlament u bënë në kohën kur në disa qytete të Kirgistanit vazhdojnë protestat për rezultatet e zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG