Ndërlidhjet

PARIS


Teherani është i përcaktuar që të zhvillojë fuqinë bërthamore, pavarësisht kufizimeve ndërkombëtare.
Nënpresidenti i Organizatës për Agjenci Bërthamore të Iranit Mohammad Saeedi i bëri këto komente në konferencën për energjinë bërthamore në Paris.
Saeedi gjithashtu e ripërsëriti qëndrimin zyrtar të Teheranit se programi i Iranit ka qëllime paqësore.
Franca, Gjermania dhe Britania po zhvillojnë negociata me Iranin për t'u siguruar se vendi nuk zhvillon armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG