Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Përfaqësuesi special i Kombeve të Bashkuara në Afganistan Jean Arnault, i tha Këshillit të Sigurimit se shtyrja e zgjedhjeve parlamentare afgane deri në shtator, do të mundësojë përmirësimin e sigurisë dhe organizimin më të mirë të zgjedhjeve.
Në Afganistan, mijëra kandidatë pritet të garojnë për 249 ulëset e parlamentit dhe këshillat krahinorë të vendit.
XS
SM
MD
LG