Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BISHKEK


Presidenti i Kirgistanit Askar Akayev tha se zgjedhjet e fundit parlamentare janë të vlefshme, dhe se trazirat në jug të vendit do të vihen nën kontroll, por pa përdorimin e një force masive.
Vërejtjet e tij në parlament u bënë në kohën kur në disa qytete të Kirgistanit vazhdojnë protestat për rezultatet e zgjedhjeve.
Ndërkohë, kryesuesi i OSBE-së, ministri i Jashtëm i Sllovenisë Dimitrije Rupel tha se organizata sot ka ofruar ndihmën e saj për zgjidhjen e krizës në Kirgistan.
XS
SM
MD
LG