Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri i Koresë së Veriut është takuar me presidentin kinez, Hu Jianto, në Pekin në ditën e dytë të vizitës së tij në Kinë. Zyrtarët kinezë i kanë përsëritur atij se bisedimet gjashtëpalëshe janë e vetmja rrugë pragmatike dhe reale për zgjidhjen e krizës lidhur me programet bërthamore të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG