Ndërlidhjet

TIKRIT


Forcat speciale irakiane të mbështetura nga trupat amerikane kanë vënë nën kontroll një kamp aftësimi të kryengritësve në veri të Bagdadit. Burimet irakiane thonë se 80 kryengritës dhe 12 komando mbetën të vrarë gjatë këtij operacioni.
XS
SM
MD
LG