Ndërlidhjet

STOKHOLM


Një veturë e ambasadës ruse në Stokholm u dogj gjatë një sulmi, përgjegjësinë për të cilin e mori një grup që tha se kundërshton aksionet ruse në Çeçeni. Policia e Suedisë tha se grupi quhet "Global Intifada" dhe policia është duke hetuar rerthanat e sulmit. Ndërkohë, Rusia kritikoi Suedinë, për siç tha, dështim në garantimin e sigurisë së ambasadës ruse.
XS
SM
MD
LG