Ndërlidhjet

ALGJER


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan sërish bëri thirrje për ruajtjen e stabilitetit dhe tërheqjen e trupave të Sirisë nga Libani.
"Të gjitha palët duhet të punojnë bashkarisht për mbajtjen e stabilitetit dhe unitetit kombëtar. Jam i inkurajuar me përcaktimin e presidentit të Sirisë për përmbushjen e rezolutës së Kombeve të Bashkuara për tërheqjen e trupave nga Libani" tha Annan, në samitin e vendeve arabe në Algjer.
XS
SM
MD
LG