Ndërlidhjet

KABUL


Një fëmi afgan u vra nga ushtarët amerikan, pasi kishte qëlluar në mesin e zjarrit, në përleshjet ndërmjet forcave amerikane dhe kryengritësve, në Afganistanin Lindor, njoftoi ushtria amerikane. Pesë militantë të dyshuar janë vrarë nga aeroplanët ushtarakë amerikanë në kufirin afgano-pakistanez. Ky kufi njihet si zonë ku fshihen drejtuesit e talibanëve dhe Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG