Ndërlidhjet

TIKRIT


Ushtria amerikane dhe forcat irakiane thanë se 84 kryengritës janë vrarë pas përleshjeve disa orëshe, në veri të Bagdadit. Ministria e brendshme tha se në mesin e kryengritësve të vrarë ka edhe luftëtarë të huaj, si marokianë, sudanezë, apo algjerianë. Në operacion janë vrarë edhe 12 pjesëtarë të ushtrisë irakiane. Në një operacion tjetër në Bakuba, policia tha se ka arrestuar 12 kryengritës.
XS
SM
MD
LG