Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarët e Izraelit thanë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin do të vizitojë Izraelin gjatë muajit të ardhshëm. Ai pritet të takohet me kryeministrin Ariel Sharon si dhe me liderët palestinez. Kjo do të ishte vizita e parë e një presidenti rus në Izrael.
XS
SM
MD
LG