Ndërlidhjet

PRISHTINË


"24 marsi i vitit 1999 ishte ditë e agut të lirisë për Kosovën", ka vlerësuar presidenti i Kosovës Ibrahim Rugova, në gjashtëvjetorin e fillimit të sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve serbe. Presidenti Rugova dhe zyrtarët e KFOR-it kanë vlerësuar lart përparimin e bërë në Kosovë gjashtë vjet pas çlirimit të Kosovës, duke e cilësuar me këtë edhe misionin e NATO-s të suksesshëm.
XS
SM
MD
LG