Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeminisitri i Shqipërisë, Fatos Nano, takohet në Bruksel me shefin e NATO-s Jaap de Hoop Scheffer, për të diskutuar ecurinë e Shqipërisë në përpjekjet për anëtarësimin në NATO.
Shqipëria së bashku me Kroacinë dhe Maqedoninë kanë nënshkruar "Kartën e Adriatikut" në vitin 2003 me shpresë se një përpjekje në grup e vendeve të rajonit do lehtësojë procedurat pranuese.
XS
SM
MD
LG