Ndërlidhjet

BAGDAD


85 kryengritës janë vrarë nga sulmi i forcave irakaine në një kamp aftësimi në Irak. Në mesin e kryengritësve ishin sudanezë, algjerianë, marokenë, sirianë dhe sauditë. Ndërkaq 80 militantë janë arrestuar gjatë 24 orëve të fundit në veri të Irakut.
XS
SM
MD
LG