Ndërlidhjet

BRUKSEL/LUBJANË


Ministrat e punëve të jashtme të vendeve të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian kanë kërkuar nga të gjitha palët në Kirgistan që të përmbahen nga përdorimi i dhunës.
Kryesuesi i OSBE-së, Dimitrije Rupel, ka deklaruar se emisari special për Azinë Qendrore, ish kryeministri slloven, Alojz Peterle, ka shkuar në Bishkek në një përpjekje për të gjetur një zgjidhje për krizën në Kirgistan.
Rupel me këtë rast ka thënë se nesër viziton Kosovën.
XS
SM
MD
LG