Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush dhe liderët e Meksikës dhe Kanadasë, Viçente Foks dhe Pol Martin, janë obliguar që të intensifikojnë bashkëpunimin e ndërsjell në planin ekonomik dhe të sigurisë.
Pas samitit të përbashkët në Teksas ata kanë bërë të ditur se kanë inauguruar "Partneritetin e Ameriksë Veriore për siguri dhe përparim", që është i fokusuar në bashkëpunimin dhe luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG