Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Greqia është e angazhuar aktivisht në përpjekjet për të zgjidhur çështjet që pengojnë progresin drejtë zgjidhjes së çështjes së Kosovës" ka deklaruar Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice.
Këto komente ajo i ka bërë pas takimit me ministrin e jashtëm grek, Petros Molyviatis, në Uashington.
"Ne besojmë se kemi të bëjmë me një rajon që është i pjekur për bashkëpunim ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Greqisë, por edhe vendeve tjera të NATO-s" ka thënë Sekretarja amerikane sipas së cilës "do të ketë konsultime të gjëra për atë se si do të veprohet me Kosovën".
XS
SM
MD
LG