Ndërlidhjet

BEJRUT


Libani do të pranojë hetimet ndërkombëtare rreth vrasjes së ish kryeministrit Rafik Hariri, nëse vendimin për këtë e merrë Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara. Komenti u bë nga ministri i jashtëm i Libanit, Mahmoud Hammoud, pas takimit me ambasadorët e tri vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit: Britanisë, Kinës dhe Rusisë. Opozita në Liban vazhdimisht ka kërkuar këtë formë të hetimeve.
XS
SM
MD
LG