Ndërlidhjet

BEJRUT


Presidenti i Libanit, Emile Lahoud tha se qeveria do të bashkëpunojë me Kombet e Bashkuara për identifikimin dhe dënimin e vrasësve të ish kryeministit Rafik Hariri, muajin e kaluar. Raporti i OKB-së i publikuar të enjten, kritikoi hetimet e shërbimeve libaneze të sigurisë dhe tha se për zbulimin e së vërtetës nevoititet një komision i pavarur ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG