Ndërlidhjet

BEJRUT


Presidenti Emile Lahoud bëri thirrje për unitet në Liban, vetëm disa orë pas shpërthimit në pjesën e krishterë të Bejrutit. Policia tha se së paku pesë persona janë plagosur nga shpërthimi, që ishte i treti brenda javës në këtë pjesë të Bejrutit. Tre persona janë vrarë dhe mbi dhjetë janë plagosur në dy sulmet e mëhershme.
XS
SM
MD
LG