Ndërlidhjet

LONDËR


Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, James Callaghan vdiq mbrëmë, në moshën 93 vjeç. Ai ishte kryeministër gjatë viteve të shtatëdhjeta dhe llogaritej kreyministri i fundit i Britanisë që ka shërbyer në forcat e armatosura, gjatë Luftës së Dytë Botërore. Kryeministri aktual, Tony Blair e quajti vigan për transformimin e Partisë Laburiste.
XS
SM
MD
LG