Ndërlidhjet

VATIKAN


Besimtarët katolikë kremtuan sot festën e Pashkëve. Mijëra besimtarë u mblodhën në sheshin e Shën Pjetrit në Romë, me shpresën se do të marrin bekimin e Papës Gjon Pali i dytë.
"Sot, më tepër se kurrë Papa është më afër nesh dhe na bekon me gjithë zemer. Ne i kemi borxh mirënjohjen tonë dhe vazhdimin e lutjeve" tha Kardinali, Angelo Sodano. Papa po kurohet pas operacionit në fyt. Porosia e tij për Pashkët u lexua nga kryepeshkopi Leonardo Sandri.
XS
SM
MD
LG