Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryengritësit irakeinë sot në Bagdad kanë vrarë një shef të policisë lokale dhe kanë sulmuar patrullën e policisë.
Ndërkohë, Asambleja Kombëtare e Irakut sot pritet ta mbajë sesionin e parë prej inaugurimit në 16 mars, me ç'rast pritet të zgjedhet udhëheqësia e parlamentit.
XS
SM
MD
LG