Ndërlidhjet

JERUSALEM


Parlamenti i Izraelit sot pritet të votojë nëse do ta nxjerrë në referendum planin e kryeministrit Ariel Sharon për tërheqjen dhe nga Rripi i Gazës dhe dorëzimin e saj nën kontrollin e palestinezëve.
Plani i Sharonit tashmë është miratuar nga Kabineti dhe Parlamenti, por kundërshtarët e evakuimit të vendbanimeve hebreje nga Gaza dhe Bregu Perëndimor shpresojnë plani të dështojë në votimin publik.
XS
SM
MD
LG