Ndërlidhjet

KABUL


Të dyshuarit si kryengritës islamikë kanë qëlluar me raketa një bazë amerikane në Afganistan. Ushtria amerikane tha se nuk ka pasur të lënduar. Baza ka shërbyer si vend për operacionet kundër kryengritësve në Afganistanin jugor dhe vazhdimisht ka qenë në shënjestër të militantëve.
XS
SM
MD
LG