Ndërlidhjet

BISHKEK


Drejtuesit e deritashëm të parlamentit të Kirgistanit pezulluan aktivitetit të tyre dhe i lëshuan vendin përbërjes së re të parlamentit. Ky vendim, sipas tyre, u bë për hir të stabilitetit në vend. Ndërkohë, përbërja e re e parlamentit, ka votuar dje Kurmanbek Bakayev-in si kryeministër të ri të Kirgistanit.
XS
SM
MD
LG