Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i përmbysur Asakar Akayev tha se ende është president i Kirgizisë dhe nuk sheh arsye të japë dorëheqje.
Akayev i bëri këto komente gjatë një interviste dhënë radios moskovite Ekho.
Ai tha se gjendet në Rusi, në një vend afër Moskës.
Ndërkohë në Bishkek, drejtuesit e deritashëm të parlamentit të Kirgizisë i pezulluan aktivitetet e tyre dhe i lëshuan vendin përbërjes së re. Ky vendim, sipas tyre, u bë për hir të stabilitetit në vend.
XS
SM
MD
LG