Ndërlidhjet

XHAKARTË


Kryqi i Kuq i Indonezisë tha se më shumë se 1.000 njerëz druhet të kenë vdekur nga tërmeti me fuqi 8.7 ballë që goditi ujdhesën Nias në brigjet e Sumatrës.
Përfaqësuesja e Kryqit të Kuq, Marie Muhammad tha se ndihmat e para tashmë kanë arritur në territorete goditura, ndërsa zyrtarë të Indonezisë thanë se çdo ndihmë nga jashtë do të jetë e mirëpritur.
Presidenti George Bush tha se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme t'u ndihmojnë banorëve të Indonezisë në zonat e goditura nga tërmeti, dhe u shprehu ngushëllime viktimave dhe familjarëve të tyre.
XS
SM
MD
LG