Ndërlidhjet

UASHINGTON


Bashkëshortja e presidentit të Shteteve të Bashkuara George Bush do të bëjë një vizitë të shkurtër në Afganistan, për t'i përgëzuar trupat amerikane dhe për t'i mbështetur gratë afgane.
Shtëpia e Bardhë tha se Laura Bush do të fluturojë sot drejt bazës ajrore Bagram në veri të Kabulit, ku do t'u drejtohet trupave amerikane dhe do të vizitojë një institut trainimi.
XS
SM
MD
LG