Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TIRANË


Presidenti i Hungarisë Ferenc Madl filloi vizitën dy ditore në Shqipëri, gjatë së cilës do të diskutojë për përparimin e marrëdhënieve ekonomike ndërmjet dy vendeve. Ai takohet me presidentin, Alfred Moisiu, kryeministrin Fatos Nano, liderin e opozitës Sali Berisha dhe trashigimtarin e fronit Leka Zogu.
"Shqipëria do të kërkojë ndihmën e Hungarisë për integrimin në Bashkimin Evropian dhe në NATO" tha zëdhënësja e presidentit, Afërdita Sokoli.
XS
SM
MD
LG