Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri serb i drejtësisë tha se edhe 4 të kërkuar nga Tribunali i Hagës për krime të luftës, së shpejti do t'u dorëzohen autoriteteve të Serbisë. Ministri Zoran Stojkoviq, i tha gazetës "Blic" se bëhet fjalë për: Sreten Lukiqin, Goran Haxhiqin, Milan dhe Sredoje Lukiqin. Gjenerali Sreten Lukiq, i akuzuar për krime në Kosovë, pritet të dorëzohet javën e ardhshme.
XS
SM
MD
LG