Ndërlidhjet

TIRANË


Një njësi paqëruajtëse e ushtrisë së Shqipërisë, shkoi sot në Bosnje, ku do të shërbejë për gjashtë muaj nën komandën gjermane. Shqipëria e ka shtuar numrin e ushtarëve në kuadër të forcës paqëruajtëse të Bashkimit Evropian në Bosnje. Njësitet e ushtrisë së Shqipërisë janë të përfshira edhe në misionet në Irak dhe Afganistan.
XS
SM
MD
LG