Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e mbrojtjes e Rusisë tha se rreth 3.400 ushtarë rusë janë vrarë në Çeçeni që nga 1999. 29 të tjerë konsiderohen të zhdukur. Mirëpo, asociaciacioni i nënave të ushtarëve, tha se ky numër është shumë më i madh dhe arrin deri në 14.000 të vrarë, përfshirë këtu edhe përfaqësuesit e ministrisë së brendshme dhe shërbimeve informative.
XS
SM
MD
LG