Ndërlidhjet

HAGË


Sot zhvillohet seanca statutore në Gjykatën e Hagës për ish gjeneralin serb Vinko Pandurevic, që akuzohet për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit për rolin e tij në masakrën e Srebrenicës më 1995, ku u masakruan rreth 8000 burra boshnjakë.
XS
SM
MD
LG