Ndërlidhjet

BISHKEK


Kreu i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Dimitrij Rupel, do qëndrojë në kryeqytetin e Kirgizisë për të biseduar me drejtuesit vendorë dhe t'i ofrojë mbështetjen e nevojshme. Edhe ministrat e jashtëm të Ukrainës dhe Gjeorgjisë janë në Bishkek për të vendosur bashkëpunimin me drejtuesit e rinj të vendit, që erdhën në pushtet pas protestave që çuan në largimin e presidentit Askar Akajev.
XS
SM
MD
LG