Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


9 persona u vranë nga shpërthimi i dy veturave bombë në veri të Irakut. Në mesin e të vdekurve janë pjesëtarë të Gardës Kombëtare, civilë si dhe sulmuesit vetëvrasës. Ndërkohë, televizioni Al Xhazira trasmetoi një kasetë ku shihen tre gazetarët rumunë të marrë peng nga kryengritësit ditë më parë. Asnjë shpërblim për lirimin e tyre nuk është kërkuar. Nga zhvillimet tjera rreth Irakut veçohet informacioni se gjyqi ushtarak amerikan, në Viesbaden shpalli fajtor një ushtar pasi kishte qëlluar për vdekje një civil të plagosur irakian.
XS
SM
MD
LG